AHARON AHARON AHARON

Gems

V minulosti boli výsadou kráľov, dnes už si na ne môžeme siahnuť všetci. Na ich vznešenej kráse a výnimočnosti to však nič nemení. Len máločo sa vyrovná hypnotickému zážitku z dotyku s drahokamom naj-vyššej kvality. Dodávať prvotriedne vzácne kamene priamo z ich svetových nálezísk, za spravodlivú cenu a s kompletnou certifikáciou - to je servis, ktorý bol zmyslom a poslaním domu Aharon už od jeho vzniku. Jednu z hlavných línií jeho pôsobenia tvorí dodnes.

Naša mnohoročná špecializácia na najvzácnejšie drahokamy sveta, ako je rubín, zafír, smaragd a diamant, sa premietla do bezkonkurenčnej expertízy. Drahokamy importujeme z krajín ich pôvodu, bez množstva prostredníkov, ktorí navyšujú výslednú cenu, ale tiež zvyšujú riziká spojené s kvalitou. Kamene, na ktoré sa špecializujeme, nie sú len krásnou ozdobou šperkov. Z dlhodobého hľadiska sú tiež jednou z najspoľahlivejších investícií. Netýka sa to pritom len notoricky známych diamantov. Čas mimoriadne atraktívne zhodnocuje aj farebné drahokamy.

Špeciálne miesto v portfóliu Aharon zaujíma magicky podmanivý smaragd, ktorý pochádza z najvýznamnejších svetových nálezísk v Kolumbii. Práve odtiaľ, kde ho kedysi objavili predkolumbovskí Muzovia zvaní aj „smaragdoví ľudia“. Ich posvätné hory Fura a Tena dodnes dohliadajú na ťažbu v údolí, ktoré je na smaragd naj bohatšie na celom svete.

Drahé kamene

Rubín

ODRODA: Korund
TVRDOSŤ: 9 na Mohsovej stupnici
FARBA: Červená

NAJVZÁCNEJŠÍ ODTIEŇ: Holubia krv

“Kráľ drahokamov”, ako ho nazývajú v Indii, je opradený tajomstvami. Rubín vo veľkosti do 3-karátov je považovaný za vzácny, do 4-karátov za mimoriadne vzácny a nad 4-karáty sa už vyskytuje zriedkavo, čo z neho robí výnimočný kameň.

Preto môže byť neupravovaný rubín aj niekoľkonásobne drahší ako diamant.

Čo sa traduje:
Vďaka svojej farbe je rubín tiež symbolom vášne - jeho darovanie je najväčším prejavom lásky .

Rubín

Rubínové srdce zasadené do bieleho zlata s okrúhlymi bezfarebnými diamantmi

Smaragd

ODRODA: vzácnejšia odroda berylu
TVRDOSŤ: 7.5 - 8 na Mohsovej stupnici
FARBA: Zelená

Už staroegyptská Kleopatra vlastnila bane na smaragdy, ktoré zbožňovala pre ich sviežu farbu. Ich najbohatším náleziskom je však Kolumbia – drahokamy tam objavili predkolumbovskí Muzovia, známi aj ako “smaragdoví ľudia”. Smaragdy zdobili šperky anglických, ruských aj francúzskych panovníkov. Smaragdový prsteň zdobil tiež ruku krásnej Jackie Kennedyovej-Onassisovej.

Čo sa traduje:
Legenda hovorí, že nič nemá blahodarnejší účinok na oči a dušu, ako pohľad na krásny smaragd. Nositelia smaragdov sa vraj vyhýbajú chorobám a vyznačujú sa duševnou pohodou, harmóniou a pokorou.

Smaragd

Smaragdový prsteň z 18-karátového bieleho zlata s bezfarebnými diamantovými bagetami a okrúhlymi zelenými diamantmi

Zafír

ODRODA: Korund
TVRDOSŤ: 9 na Mohsovej stupnici
FARBA: Všetky odtiene farebného spektra
NAJVZÁCNEJŠIA A NAJPOPULÁRNEJŠIA FARBA: Modrá

Zafír je už po stáročia synonymom noblesy a romantiky. Jeho meno sa údajne odvodzuje od planéty Saturn, ktorá je jeho nositeľom naklonená. Zafír je jedným z najčastejších kameňov na korunovačných klenotoch. Zdobil aj zásnubný prsteň, ktorý v roku 1981 nasadil princ Charles na prst Lady Diane Spencerovej. Slávny šperk dnes nosí vojvodkyňa Kate Middletonová.

Čo sa traduje:
Starí perzskí vladári verili, že obloha má modrú farbu práve vďaka jeho odleskom. Dodnes sa verí, že zafír prináša svojmu majiteľovi nebeské požehnanie. V láske je tiež symbolom vernosti.

Zafír

Obrúčky vykladané modrými okrúhlymi zafírmi, ružovými okrúhlymi zafírmi a bezfarebnými briliantami

Diamant

ODRODA: Kryštál čistého uhlíka
TVRDOSŤ: 10 na Mohsovej stupnici
FARBA: Všetky odtiene farebného spektra

Jeho názov pochádza z arabského slova „al-mas“ – najtvrdší, respektíve z gréckeho „adamas“ – nezničiteľný. Diamant je jedným z najstarších minerálov vo vesmíre, niektoré ložiská sú staré viac než 3 miliardy rokov. Ľudstvo ho považuje za najcennejší drahokam už od staroveku.

Najznámejším exemplárom sveta je Hope (nádej), ktorého hodnota sa odhaduje na 250 miliónov dolárov. Vlastnili ho Mária Antoinetta aj sultán Abdulhamid I.

Čo sa traduje:
Diamant je symbolom sily, čistoty a oddanosti. Aj preto je najobľúbenejším kameňom na obrúčkach a snubných prsteňoch.

Diamant

Rubínové a diamantové srdcia v prsteni z bieleho a ružového zlata doplnené bezfarebnými a ružovými diamantmi po stranách