AHARON AHARON AHARON

Drahé kamene v sebe ukrývajú čosi božské. Ľudstvo je ich monumentálnou, surovou a zároveň sofistikovanou krásou fascinované od nepamäti. Akoby v ich chladnej dokonalosti mohlo byť zašifrované mystérium samotného vesmíru. Už v biblických časoch mali drahé kamene nie len monetárnu, ale tiež vysoko symbolickú hodnotu: prvý starozákonný veľkňaz Aaron ich nosil na náprsnom štíte rovný tucet ako symbol dvanástich izraelských kmeňov. Posvätnej úcte sa však drahokamy nezávisle od seba tešili v kultúrach celého sveta. A na tom sa, napokon, nič nezmenilo dodnes.

Fascinácia drahými kameňmi a túžba dokonale im porozumieť stála aj pri zrode domu Aharon (2005). Jeho zakladateľ, gemológ Jaroslav Bednár, nešiel vyšliapanou cestičkou nákupu cez európske burzy. Aby skutočne pochopil proces, akým sa drahokamy ťažia, ako sa rozlišujú najjemnejšie nuansy ich kvality a kreuje ich cena na svetovom trhu, osobne navštevoval ťažobné bane drahokamov po celom svete a nadväzoval cenné kontakty. Vďaka jeho dlhoročnej zanietenej práci v tomto odvetví vie Aharon zabezpečiť svojim zákazníkom tie najkvalitnejšie a najkrajšie drahokamy za bezkonkurenčné ceny. Priamo z miesta ich pôvodu a s kompletnou cetifikáciou. Nákupom a predajom investičných sólo drahokamov sa zaoberá pod hlavičkou Aharon Gems.

Tým najvznešenejším vyjadrením krásy drahokamov sú šperky. V dielni Aharon Haute Joaillerie vznikajú unikáty v klasickom štýle, ktorým na pôvabe neuberie čas ani meniace sa trendy. Aharon taktiež spolupracuje s poprednými umelcami na tvorbe kolekcií s nezameniteľným autorským rukopisom. Tvorcom šperku Aharon sa však môže stať každý – ponúkame možnosť vytvoriť pre seba či svojich blízkych jedinečný šperk na mieru podľa vlastného návrhu zákazníka.

Aharon svoju expertízu v oblasti drahých kameňov ponúka aj v podobe komplexných znaleckých služieb Aharon Laboratoire. Okrem kompletnej dokumentácie k drahokamom či šperkom z vlastnej ponuky, Aharon odborne identifikuje a zhodnotí aj šperky či kamene z iných zdrojov.

Vitajte v Klenotníckom dome Aharon, na mieste, kde drahokamom skutočne rozumieme.